Vytisknout
Středa 5. prosince byla pro děti z prvního stupně opět trochu výjimečným dnem. Do tříd totiž během vyučování zavítali Mikuláš, čerti a andělé, aby zjistili, jak se naši školáci během roku chovali a zda mezi nimi není nějaký "hříšník". Atmosféra této výjimečné události byla znát úplně všude. Děti neposedně vyhlížely, kdy ony osoby vstoupí do té jejich třídy. Všichni se samozřejmě dočkali. A nejen čerta, Mikuláše a krásných a hodných andělů, ale i malých dárečků v podobě sladkostí, které jim přinesli. Po podrobnějším pátrání bylo zjištěno, že žádný zlobivý žáček školu v čertovském pytli neopustil a všichni žáci, i když třeba s pár slzičkami na tváři, čertovskou návštěvu zvládli.
Pro naše prvňáčky byla návštěva Mikuláše o to vzácnější, že jim hodný Mikuláš donesl krásné Slabikáře, aby měli i v následujících měsících co číst, protože Živé abecedy už byly zdolány a z malých školáčků se stávají opravdoví čtenáři. Radost v prvních třídách byla tedy obrovská.
Na závěr nelze nezmínit, že postav čertů, andělů a Mikuláše se skvěle ujali žáci devátých ročníků. Protože jejich "čertování" bylo bezchybné, byli pozváni a navštívili i děti v MŠ Klubíčko. Deváťáci, děkujeme za pěknou atmosféru letošního Mikuláše.
Mgr. Eva Zemanová
Foto zde