Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Družinka paní vychovatelky Romči se již nemohla dočkat středy 17.4.2019...Proč? Na tento den bylo pro děti přichystáno menší překvapení. Před 14.00 hodinou jsme vyrazili ze školy a po chvilce došli k Labi. Tam již děti tušily, kterým směrem povedou naše kroky dál, ano, do Labe arény. To by až tak velké překvapení nebylo, ale to co bylo pro děti připraveno.
Tomáš Macek, kterému patří velký dík za ochotu, svůj čas a pomoc s dětmi, přichystal pro ně dvě varianty - "mokrou" v tělocvičně ( tu jsme nevyužili, bylo krásně :) ) a tu jistě pro děti zajímavější, venku před budovou. Různé druhy míčů, koš na" basket"  (o ten byl největší zájem), křídy...A kde je to překvápko?  Čekalo na vodě - šlapadlo! Hurááá, to opravdu nečekaly! Rychle obléci záchranné vesty a po trojicích je paní vychovatelka "vozila" pěkně při břehu po Labi...To byl pro všechny opravdu velký zážitek - hlavně chtěl každý šlapat, takže jsme se svezli několikrát :). Pro každého měl Tomáš na konci akce připravenou sladkou odměnu - nanuka :). Moc děkujeme za možnost uspořádat toto sportovní odpoledne v Labe aréně a budeme se těšit na další akce.
Romana Hrovatitschová
Foto zde