Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Po roce se opět konal v Litoměřicích běh na Mostnou horu. I naše škola vyslala ve středu 16.10.2019 čtrnáct malých závodníků (1. a 2. třída). Organizace na této akci je opravdu vynikající, děti čekají v restauraci než vyběhnou na tu "svou" trať, dostanou čaj nebo šťávu. Menší závodníci běželi 300 m, nejdříve chlapci  pak dívky. Terezka Pavlousková a Lily Nováková se umístily  na krásném druhém a třetím místě. Po skončení závodu si děti pochutnaly na rizotu, koupily si na památku pohled nebo pamětní minci a autobusem jsme vyrazili zpět do Štětí.
Romana Hrovatitschová
 
Fotky zde