Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Dne 22. 11. 2019 proběhlo v Hale VOŠ a SŠ Štětí Okresní kolo ve florbalu dívek prvního stupně. Naše hráčky nastoupily postupně proti celkům ZŠ Ostrovní Štětí a ZŠ Libochovice.
V prvním utkání nastoupily dívky proti ZŠ Ostrovní. Zápas byl vyrovnaný, plný kombinací a skončil nerozhodně 3:3.
Do druhého zápasu nastoupilo mužstvo proti ZŠ Libochovice. I přes statečnou hru a podporování dětí z první třídy se nedařilo vstřelit branku a zápas skončil 5:0 ve prospěch Libochovic. Protože i děvčata z Ostrovní hrála stejným výsledkem, rozhodovalo se dalším zápasem mezi oběma školami. Naše děvčata tentokrát nenechala nic náhodě a vyhrála 3:1, čímž vybojovala druhé místo.
Ing. Ladislav Novák
Foto zde