Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 dorazila na naší základní školu vzácná návštěva. Mikuláš se svým doprovodem-anděly a čerty. Navštívili všechny třídy od 1. do 5. ročníku. Protože máme ve škole samé „hodné“ děti, nikoho čerti neodnesli, tak odešli jak už tradičně s prázdným pytlem. Děti od andělů dostávaly perníky, bonbóny i učebnice, ze kterých měly neskutečnou radost. Říkaly různé básničky, říkadla a zpívaly i písničky, které zahřály i čertovo srdce. Velmi povedené masky a mikulášskou nadílku pro své mladší spolužáky připravili žáci devátých tříd. Největší odměnou za jejich zpívání jim byl šťastný úsměv malých dětí a jejich radost z nadílky. 
Sára Janků, 9.B
Fotky zde