Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Během měsíce prosince jsme měli o vánoční náladu postaráno. V rámci hodin výtvarné výchovy a pracovních činností jsme pekli různé druhy cukroví – vanilkové rohlíčky, medové perníčky, linecké cukroví a jiné tradiční vánoční dobroty. Perníčky jsme následně zdobili bílou i barevnou polevou. Vánoční vůni po celé škole vytvořila jak děvčata z 6.-9. třídy, tak i chlapci z 9. tříd, kteří všechny mile překvapili svým kreativním tvořením a nadšeným přístupem k pečení. Kromě pečeného cukroví jsme vyráběli i to nepečené. Zejména vosí hnízda a čokoládové kuličky chutnaly skvěle. Pečení nám navodilo tu správnou vánoční atmosféru a my si tak mohli užít nejkrásnější svátky v roce.
Žáci 6.-9. třídy a Mgr. Ivana Běloubková
Foto zde