Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Dne 14. 1. 2020 se uskutečnilo Krajské finále ve florbalu, kategorie starších žákyň v Teplicích. Štětí a okres Litoměřice reprezentovala děvčata ze ZŠ Školní, které si vybojovala prvním místem v Okresním finále v Lovosicích.
Krajského finále se zúčastnila nejlepší družstva z kraje a byla rozdělena do dvou základních skupin. Naše děvčata nastoupila ve skupině B proti celkům ZŠ Chomutovská Kadaň a ZŠ Kamenická Děčín.
V prvním zápase nastoupila proti loňským finalistkám a sehrála s nimi vyrovnaný zápas, který prohrála těsně 0:1. Škoda jen, že se nám v tomto zápase nedařila střelba.
Do druhého zápasu základní skupiny děvčata nastoupila proti ZŠ Kamenická Děčín a začalo se dařit střelecky. Celek Děčína s přehledem naše děvčata porazila 3:0. Ve skupině obsadila 2. místo a čekalo jí čtvrtfinále proti celku ZŠ O. Jaroše Louny, které po vyrovnaném boji vyhrála 1:0.
V semifinále narazila děvčata na favorita ZŠ J.Arbesa Most, se kterým dlouhou dobu držela krok. Nakonec i po dobrém výkonu prohrála.
Čekal je tedy boj o 3. místo a náhoda tomu chtěla, že se potkala opět se ZŠ Chomutovská Kadaň. Zápas byl bojem do posledních sekund a skončil 0:0. Proto následovaly nájezdy. V těch se dařilo lépe Kadani a skórem 0:2 nás poslaly na neoblíbené 4. místo. Tentokrát chybělo trochu štěstíčka, ale rozhodně děvčata předvedla, že se ve Štětí florbal umí.
Za odměnu byla zastávka v Mekáči, což bylo zpestření po náročném turnaji. Všem za vzornou reprezentaci školy, města a okresu Litoměřice patří veliké poděkování.
Sestava ZŠ Školní: Chábová – Černá, Řeháková, Koleničová, Kratochvílová, Vodová – Budinová, Karlová, Jirotová, Pešková, Vimmerová – Budková; trenér – L. Novák
Ing. Ladislav Novák
Foto zde