Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Na první pohled není obyčejný kámen ničím zajímavým, ale může udělat velkou radost. Při hodinách výtvarné výchovy jsme měli možnost si malování na kameny vyzkoušet. Kameny je ovšem nutné dobře vybrat, aby měly hladký povrch a dobře se na ně malovalo. Naše kameny jsme si přivezli z dovolené u moře, našli je u Labe a v okolí školy. Nejdříve jsme kameny pečlivě omyli, nahřívali v troubě na 250 °C a poté na ně malovali voskovkami, barvami na sklo, temperovými, sprejovými, akrylovými a anilinovými barvami. Na závěr jsme naše výrobky potřeli bezbarvým lakem, aby se krásně leskly a nepoškodily se. Měli jsme radost, že můžeme netradičně zaměstnat své ruce a pomalovat si přinesené kameny dle své vlastní fantazie. Malované kameny jsme potom využili jako dekoraci či dárek pro své blízké. Těšíme se na další zajímavé techniky a využití naší pravé hemisféry k fantazijnímu tvoření.
Žáci 2. stupně a Mgr. Ivana Běloubková
Fotky zde