Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

V pátek 17.1.2020 se to v družince paní vychovatelky Romči a Káti hemžilo dětmi v pruhovaném oblečení. Málokdo z nich zná hlášku oblíbenou před několika lety, která se týká firmy Adidas, ale věděli, že ten kdo bude mít na sobě co nejvíce pruhovaného oblečení, vyhraje menší odměnu. A povedlo se....více jak polovina dětí si na sebe oblékla čtyři, pět i šest kusů oděvu. Ani to však nestačilo na vítězství. Tři děvčata na sebe navlékla devět "kousků" - třeba i troje ponožky :), odměna byla sladká.
Nejen, že jsme vyhlásily tuto soutěž, ale všechny děti se zúčastnily oblíbené židličkované, tance s nafukovacím balónkem nebo hry na sochy. Myslím, že domů odcházely spokojené a snad i trošku unavené :)
Romana Hrovatitschová
Foto zde