Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Žáci šesté třídy již začali s adventní výzdobou naší školy a to úžasným nápadem - výrobou vánočních ozdob ze studeného porcelánu. Studený porcelán nemá samozřejmě s tím skutečným nic společného. Jde pouze o hmotu, která se tomu skutečnému po ztvrdnutí hodně podobá. Výhodou této hmoty je, že se s ní velice dobře pracuje a vyrobíte si ji doma sami za pár korun. Potřebujete pouze stejné množství jedlé sody, kukuřičného škrobu (nebo solamyl) a studené vody (např. 1/4 hrnku na 1 porci) - vše zamícháte na pánvičce a dáte vařit na mírném plamenu až těsto začne bublat a odlepovat se z pánvičky. Poté dáte těsto na tácek vychladnout a až těsto vystydne, můžete začít tvořit vánoční ozdoby. Použijte vánoční vykrajovátka, tvořte dle své fantazie, ale nezapomeňte vždy nahoře udělat malou dírku brčkem pro zavěšení. Z hotové hmoty se dá ale vytvořit v podstatě cokoliv a záleží jen na vaší zručnosti a představivosti. Ještě měkké těsto ozdobíte korálky, třpytkami, mašlemi, krajkou, obtiskem hrubé látky, lístky či větvičkami..... Hotový výrobek musíte nechat 24 hodin ztvrdnout a pak je teprve hotov a můžete jej použít jako vánoční ozdobu třeba na váš vánoční stromeček. Těsto si mohou žáci připravit i doma a ve škole již tvořit ozdoby, tak jak to udělala slečna Karolína Sedláčková (6. B), která tímto nápadem nadchla své spolužáky v hodinách výtvarné výchovy, za což jí patří velké poděkování. 
Mgr. Ivana Běloubková
Foto zde