Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Vánoční či adventní svícen je nedílnou součástí blížících se Vánoc. Téměř v každé rodině si během adventu a o svátcích lidé zapálí svíčku na vánočním svícnu, a proto se žáci druhého stupně rozhodli si tyto svícny vyrobit nejen domů, pro svoji rodinu či přátele, ale také s nimi vyzdobit celou školu. Pro zdobení svícnů je nejlépe použít přírodní materiál, který si předem nasbíráme a usušíme - šípky, šišky, mech, makovice, kaštany, žaludy, bukvice, mochyně, celá skořice, badyán, ořechy, sušené květy a větvičky. Dále lze použít jutu, bavlnu, ozdobné pentličky, stuhy, mašle, korálky, vánoční ozdobičky, hvězdičky, skleněné koule, keramiku a další materiál dle vlastního výběru. Na připevnění větviček a ozdob k dřevěnému podkladu jsme použili tavnou pistoli a drátek. Jako podklad pro svícny jsme zvolili dřevo, které je tvrdé, svíčka na něm dobře drží a celý svícen se dá jednoduchým skládáním a vrstvením jednotlivých surovin vyrobit. Za přinesený materiál (dřevěné podklady) velmi děkujeme žákům Adamovi Urbanovi, Stanislavu Hanžlovi a Elišce Suché a jejich rodičům. Základem svícnu byly větvičky borovice, jedle, smrku, túje, cypřiše a zimostrázu. Přiložené fotografie jsou názornou ukázkou, že dárek pro radost a sváteční náladu se nemusí vždy nutně kupovat. Stačí dobrý nápad, šikovné ruce a trochu trpělivosti.
Foto zde     
Mgr. Ivana Běloubková (Výtvarná výchova a Pracovní činnosti)