Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Jak se dá prožít večer a noc bez maminek a tatínků v areálu školy a školní družinky zažily děti z 1.A s paní učitelkou a vychovatelkou ze čtvrtka na pátek. Večer si zahrály šipkovanou, na jejímž konci je čekal sladký poklad. Před spaním si užily pohádku na klidné usínání a poté už vyměnily svou postýlku za karimatku a spacák. Jsou to šikulkové, takže celá noc proběhla naprosto v pohodě bez jediné slzičky stýskání. Ráno všichni předvedli kopu samostatnosti při balení a pak už jen dobrá snídaně od maminek a šup zpátky do školy. Jsou to šikulkové a máme z nich velkou radost.
Mgr. Eva Zemanová
Foto zde