Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Téměř čtyřicet hráčů se zúčastnilo vůbec prvního ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenisu pro děti základních škol druhého stupně, který pořádala ZŠ Školní. Po skončení soutěžního zápolení se stal absolutním vítězem Daniel Karel z naší školy.

Turnaj se konal v pondělí 15. prosince v tělocvičně ZŠ Školní, odkud byla také většina přihlášených. Ti si chtěli změřit síly, protože trénují nejen během školních přestávek, ale také docházejí do kroužku stolního tenisu. Byli výborně připraveni a hostujícím nedali moc šancí. Nakonec to potvrdily také konečné výsledky – naši hráči obsadili všechny přední příčky.

Vítězům gratulujeme a už nyní se těšíme na hojnou účast v příštím roce.

Fotogalerie k prohlédnutí zde

Kategorie dívky
1. místo Romana Horváthová
2. místo Martina Syrová
3. místo Lenka Šmejkalová

Chlapci 6. - 7. třída
1. místo Aleš Drtil
2. místo Hynek Prágr
3. místo Milan Šmejkal

Chlapci 8. - 9. třída
1. místo Daniel Karel
2. místo Šimon Klikar
3. místo Koloman Horváth

Čtyřhra
1. místo Daniel Karel a Dominik Pešek
2. místo Josef Kacálek a Marek Čichovský
3. místo Petr Macháček a Koloman Horváth