Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Celkem jednapadesát soutěžících se zúčastnilo pěvecké soutěže, která se konala 17. prosince v tělocvičně naší školy. A porota to rozhodně neměla snadné. Některá vystoupení až brala dech. Tolik krásných hlasů...
Děti si samy měly vybrat písničku, kterou chtějí zpívat. Zazněly lidové písně i známé hity českých i zahraničních protagonistů. Mezi diváky nechyběli rodiče mladých zpěváků či jejich kamarádi, kteří je přišli podpořit.
Pro většinu dětí to byla vůbec první pěvecká sólová zkušenost. S trémou, mikrofonem a někdy i chrapotem se všichni statečně poprali a vydali ze sebe to nejlepší, co umějí. Pro publikum byl nezapomenutelným zážitkem především projev Oldřicha Malechy, který do svého výkonu dal srdce i život a rozvlnil celé obecenstvo. Při zpěvu Natálie Matušíkové zase všechny příjemně mrazilo.
Soutěžící byli rozděleni do tří kategorií podle věku (ročníku). Vítězové pěveckého klání odcházeli dojatí, ověnčeni medailemi, s diplomem a drobnými odměnami.

VÍTĚZOVÉ PĚVECKÉ SOUTĚŽE

I. kategorie  1. - 3. ročník
1. Iveta Vodová (Kalamajka)
2. Věra Budinová (Beskyde, Beskyde)
3. Jaroslav Tymich (Sladké mámení, H. Vondráčková)

II. kategorie 4. - 6. ročník
1. Martina Halgašová (Na našem dvoře)
2. Anna Dundová (Bláznova ukolébavka)
3. Jenifer Heráková (Na našem dvoře)

III. kategorie  7. - 9. ročník
1. Natálie Matušíková (Hallelujah)
2. Lenka Šmejkalová (I see fire, Ed Sheeran)
3. Tereza Tuhá (O šípkových růžích)

Fotogalerie k prohlédnutí zde