Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

V sobotu 14. února 2015 se školní družina vypravila do Litoměřic na akci "Se zvířaty do školy, aneb tělocvična plná dětí a zvířat". Zhlédli jsme drůbeží fotbal, vyzkoušeli si s králíčky disciplínu Králičí hop, poslechli si přednášku o včelkách, zkoušeli se kamarádit s hadem, který se nám promenádoval po rukou, za doprovodu poníka se na chvíli vžili do role kočího a nechybělo ani oblíbené zdobení na obličej a mnoho dalších aktivit. Jak se dopravit na ekologickou akci do vedlejšího města? Jedině vlakem! O legraci a prima zážitky tedy nebyla nouze. (nav)

Fotogalerie k prohlédnutí zde