Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Školáci ze základní školy ve Školní ulici letos předvedli neuvěřitelné výkony v Labském čtyřboji a stanuli na stupni vítězů. Podařilo se to jak dětem z prvního stupně, tak i těm starším. A radost byla veliká, neboť uspěli v silné konkurenci všech štětských základních škol. Letos pořadatelé připravili pro mladší žáky klání ve střelbě, na trenažerech, v běhu a jízdě na koloběžkách. Žáci druhého stupně se místo střelby utkali v závodech dračích lodí.

Soutěžící z naší školy jsou odhodlaní v příštím roce úspěch obhájit. Svou fyzičku trénují během celého roku nejen v povinných hodinách tělocviku, ale i v nejrůznějších kroužcích ve škole či sportovních klubech.

Chceme moc poděkovat pořadatelům za nezapomenutelný prosluněný den, sehranou organizaci a příjemnou součinnost s dětmi i dospělými. Už teď se těšíme na další rok!

Fotogalerie zde k prohlédnutí

(ben)