Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

O víkendu do školy? U nás je to tradice. Poslední srpnovou sobotu se prvňáčci opět vydali na poznávací cestu „S úsměvem do školy“. Vyzkoušeli si chůzi na chůdách, strefovali se kroužky i míčky na cíl, skládali puzzle, nafukovali balonky či balancovali s vajíčkem na lžíci.

Děti tak měly možnost prohlédnout si prostory školy a seznámit se s učiteli ještě před oficiálním zahájením školního roku. Učitelé toto zábavné odpoledne pořádají především proto, aby se děti na svůj první školní den těšily, zbavily se obav z neznáma. A odnesly si nejen příjemné zážitky, ale i drobné odměny za splněné úkoly.

„Akce S úsměvem do školy se nám velmi osvědčila, letos jsme ji uspořádali už počtvrté. Prvňáčci přicházejí první školní den více uvolnění, protože nás už znají. Komunikují spontánně, bez ostychu,“ shodují se učitelky 1. ročníků.

Malí školáci už mají svá místa ve třídách. Celkem se jich letos sešlo dvaapadesát. Přejeme jim, aby školní léta prožili úspěšně, s radostí a elánem.

Fotogalerie zde k prohlédnutí

(ben)