Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Přestože letošní zima není pro lyžaře nijak příznivá, vyrazili žáci ZŠ Školní v lednu na lyžařský kurz. Našim cílem byla jako každý rok Smržovka v Jizerských horách.

Vyrazili jsme s obavami, zda si vůbec zalyžujeme a skoro jarní počasí a tři fleky sněhu na sjezdovce nám mnoho optimismu nedodaly. Přesto jsme to zvládli, za což patří dík panu Lukáši Červenkovi, majiteli penzionu Červená Karkulka, který se o nás postaral přímo pohádkově – zajistil autobus, který nás vozil na tanvaldský Špičák. A nejen to. V poledne dovezl až na sjezdovku občerstvení a horkou polévku na zahřátí.

Lyžování a snowbordování bylo prima a všichni si to moc užili. Zvládli jsme také koupání v Liberci a pokořili Bramberk a Černou Studnici. Naše zážitky doplnily večery plné her a komických scének.

Poděkování patří také našim instruktorům a městskému úřadu, který žákům na lyžařský výcvik přispívá. Za rok se zase sejdeme na Smržovce!

Mgr. Lenka Bradáčová