Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Na začátku října se začaly děti ze školní družiny při 2. ZŠ připravovat na zajímavou akci, kterou byla halloweenská noc konaná v pátek 25. října. Všichni se nadšeně pustili do výzdoby prostor školní družiny. Čarodějnice, dýně, pavouci, netopýři, duchové a další bytosti, které k této noci neodmyslitelně patří, se za pár dní nacházeli v každém koutě. O spaní v takto strašidelných prostorách byl velký zájem, ale místnosti nejsou nafukovací, počet nocležníků byl omezen na dvacet dětí. Na halloweenskou noc se děti báječně připravily. Kostýmy koupené nebo ušité šikovnými maminkami navodily tu správnou atmosféru. Ani paní vychovatelky se nenechaly zahanbit a výstižně se „načančaly“. Rej strašidel mohl začít. Tančilo se, soutěžilo, odměňovalo a také strašilo na krátké stezce odvahy. Před půlnocí ale vše utichlo a děti po náročném a vydařeném večeru spokojeně usnuly.

Chceme poděkovat všem dětem za báječně prožitý svátek a jejich rodičům za podporu a pomoc.

Fotogalerie zde k prohlédnutí

Vychovatelky ŠD