Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Pamlsky v podobě mrkví, hroznů či jablek si dopřávali Kuba, Vojta a Matěj, medvědi známí z pohádkových večerníčků. Ti si pochutnávali na všem, co jim přivezly děti ze třetích tříd základní školy ve Školní ulici. Školáci chtěli pozdravit své známé filmové kamarády při cestě za poznáním, když se vraceli z Koněpruských jeskyní. Obě třídy se vydaly na školní výlet na Berounsko 22. května. Cílem cesty byly známé jeskyně a medvědárium na Městské hoře v Berouně. Většina dětí navštívila jeskyni vůbec poprvé. Jejich neklid z podzemních a temných prostor ale po chvíli zmizel, a tak si ve svých před stavách mohly promítat, jaký tam asi byl život před staletími. A podle jejich vzájemného vyprávění pracovala jejich fan tazie naplno.

Když třeťáci dorazili do medvědária, Kuba, Vojta a Matěj si právě dopřávali polední spánek. Netrvalo ale dlouho a děti se jich dočkaly. Objevila se tři urostlá medvědí trojčata, která od doby natáčení večerníčků nepozbyla nic ze své hravosti a roztomilosti. Jen trochu vyrostla a zmohutněla. Vždyť už jim je taky dvanáct. Medvědáři je krmili vším, co jim děti přivezly. A moc jim chutnalo… Za krásné zážitky děkujeme rodinám Pačesových a Volemanových, kteří náš školní výlet finančně podpořili. 

Fotogalerie zde k prohlédnutí

(ben)