Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Říká se do třetice všeho dobrého...a dívkám z naší školy se to povedlo. V roce 2016 a 2015 jsme na kraji skončily na krásném pátém místě.Letos dívky ze čtvrtých a pátých tříd  dokázaly, že mají navíc. První zápas s Mostem jsme vyhrály 13 : 9, bohužel další s Děčínem prohrály 11 : 8 a do třetího jsme nastupovaly "bez nálady"...I Novosedlice nás porazily 10 : 6. " Holky, tohle družstvo to vůbec neumí " - řekla paní vychovatelka před čtvrtým zápasem, v kterém se rozhodovalo, zda budeme hrát o třetí místo. Kdyby tak děvčata věděla, že to byla jen"taktika" jak jim zvednout sebevědomí :), zabralo to, Louny jsme porazily a těšily se na další zápas. Opět jsme se utkaly s Novosedlicemi, tentokrát to byl vyrovnanější boj, kterému jsme podlehly, ale čtvrté místo bylo již jisté.A kdopak to na nás zbyl v boji o ten bronz? Ahaa Most, no, tak jim to "oplatíme" co vy na to? Dívky nastoupily s jasným cílem, bronz musí být náš :). ... Velká radost, obrovský úspěch...Holky, děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy, jen tak dál. 
Musím také poděkovat organizátorům na ZŠ Havlíčkova v Chomutově, turnaj proběhl bez komplikací a ve velké pohodě. Budeme se těšit na další akce.
Romana Hrovatitschová
Fotky zde