Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

HEZKÉ RÁNO. PRAVDĚPODOBNÝ PŘÍJEZD DO ŠTĚTÍ CCA 15:00 HOD. Právě projíždíme Německem smile Dám vědět z hranic.
Čtvrtek, 20:10, Nábřeží Temže
Náš poslední den ve Velké Británii se blíží ke konci. Za chvíli vyrazíme k autobusu. Ve 23:00 bychom se měli nalodit na trajekt ...
Londýn jsme začali prohlídkou stadionu. My neznalci jsme byli překvapeni, že místo Arsenal Stadium byl všude Emirates Stadium. Kluci Vám určitě povypráví, ale myslím, že by si to tady určitě vychutnali i tatínkové. Prošli jsme si šatny i bránu borců. Jen to bylo hodně rychle.
Následovala zatěžkávací zkouška, projížďka londýnským metrem. 8 stanic bez přestupu jsme dali v pohodě. Podobni vozové hradbě jsme se prosoukali k cíli. Vyzkoušeli jsme si i jízdu double deckerem. Teď se už těšíme až zasedneme do autobusu ... a sedíme konečně v busu. Je tady teplíčko, konečně. Čeká nás cesta domů. Zítta napíšu jak se budeme blížit k domovu. Zatím se mějte. A držte palce ať stihneme ten trajekt wink

1.den
Zdravíme všechny rodiče. Prý žádná zpráva nebyla doručena, přestože jsem Vám posílala už dvě. 
Včera v 7,15 hod jsme dorazili po dlouhé a náročné cestě na Greenwich, kde jsme posnídali a vyrazili na naši poznávací výpravu po Londýně. Cesta byla zvláštní v tom, že jsme nikdo nemohli usnout. Paní průvodkyně je velice milá a děti celou cestu zahrnuje ohromnou spoustou informací. Neustále připomíná, opakuje a aktivuje angličtinu. Musím říci, že nejlepší a nejfundovanější průvodce, který nás zatím provázel. Budí i přirozený respekt, takže vše je v naprostém pořádku a má svůj řád.
Škoda, že moje zprávy nedorazily, protože jsem Vám přesně popisovala vše, co jsme prožívali. Děti se pokoušely zprávy otevřít v telefonu, ale bohužel, s tlačítkem už to asi neumím. Jsem moc rozlobená na "techniku", protože jste měli prožívat všechno s námi v tu danou chvíli a ne takhle dodatečně. Píši paní učitelce Šimralové přes Messenger z Nahrávacích studií, kde je konečně wifi.
No ale vrátím se zpátky na začátek. Na Greenwichi začalo prosvítat sluníčko. Měli jsme stěstí celý den. Bylo nádherně. Prošlapali jsme sice podrážky, ale snad se dětem líbilo. Odpoledne už byli všichni docela unaveni a tak jsme se už těšili do postýlek.
Ubytováni jsme v rodinách kolem Guildfordu. Včera si pro nás rodiny přijížděly a odvážely si děti. Dost dobrá hláška byla: " ... je to je dobrý ... to je jako v Chcete mě?" ... To bylo dost dobré. laughing Děti se docela bály jak zvládnou konverzaci v angličtině. Cítili jsme jak jsou čím dál nejrvóznější. Ale rodiny se zdály být v pohodě .... a my učitelé jsme držely ne palce, ale pěstičky, aby bylo všechno O.K. a děti si to užily.
Také jsme včera oslavili dvoje narozeniny. Bylo hezké jak jsme všichni, celý autobus společně zpívali Happy Birthday. Jirka s Prokopem dostali moc hezké dárečky ... no a potom už jen good night. Sweet dreams. 

 2.den
... a přišlo ráno .... sluníčko zmizelo za mraky ... ráno bylo velice chladné a vypadalo to, že bude pršet. Podle výrazu na tváři se dalo číst, že vládne všeobecná spokojenost. S ubytováním a rodinami byli všichni nadmíru spokojeni a zastínilo to trochu rozpaky ze stravování. Anglická kuchyně je velice jednoduchá. Rodiny se snaží dětem vařit to, co děti většinou mají rády. Tomu odpovídala i servírovaná večeře. Každého jsme obešly a poptaly se jak dětem chutnalo, abychom rodiny informovaly jak případně upravit dnešní večeři. Většinou byly těstoviny, hranolky, pizza, fazole a všichni měli, prý Vám mám napsat, velice chutný desert. Po večeři následovala konverzace. Je to skvělá motivace. Naši osmáci a deváťáci mají už našláplo ze svých hodin s Davidem Wallisem a tento pobyt je taková třešinka na dortu.
Dopoledne jsme strávili v Oxfordu. Přestože je zkouškové období, dovolili nám v tichosti nahlédnout i na vysokoškolské koleje. Všude kam jsme šli seděli studenti se skripty a notebooky a učili se. Cestou jsme zakopávali o kola zamčená k zábradlí, protože, jak nám sdělila průvodkyně, studenti nesmí jezdit po městě autem, jenom na kole. No zkrátka Oxford. Po guided tour následovalo shopping. Všichni se rozprchli, neumíte si představit jak rychle. Všude je tady spousta fast foodu a prodejen potravin, tak nemusíte mít strach ... no a po obědě jsme vyrazili ... směr BRADAVICE!!!!
.... no už se blížím ke konci mé zprávy ... stojím tady ... u východu z nahrávacích studií ... a už téměř dvě hodiny Vám píši tuto zprávičku .... doufám, že si její pročítání užíváte. 
Jsme tady čtyři hodiny a je to moc krásné. Děti Vám prý posílají fotky na FB, tak bude od Vás hezké jestli nějaké hezké pošlete i paní učitelce Šimralové, aby je mohla zveřejnit na stránkách školy. Je to tady opravdu moc hezké. Každý dostal knížečku, kde musel plnit úkoly a sbírat razítka a hlavně hledat 6 Zlatonek, které byly ukryty na různých místech. Doma si můžete knížku prohlédnout a uvidíte jak šikovné a dychtivé děti máte. Věříme, že si to všichni užívaly. Mohly si všichni vyzkoušet, jak si prostřednictvím angličtiny najdou, co potřebují.
Tak milí rodičové ... babičky a dědečkové ... zkrátka všichni příznivci naší školy ... pro dnešek se s Vámi loučíme ... vyrazíme k našim prozatimním domovům ... Myslíme na Vás... VAŠI CESTOVATELÉ
Mgr. Marie Nováková
Fotogalerie k nahlédnutí zde