Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Třídy 4.B a 5.A, posílená o část 5.B, strávily společně příjemný týden v penzionu Bartošova pec v Českém ráji. Počasí přálo a program byl opravdu pestrý. Už při cestě na objekt jsme navštívili zámek v Mnichově Hradišti, během pobytu pak zříceninu Frýdštejn, skalní město i muzeum kamene v Turnově. Pod vedením zkušené zlatnice jsme maminkám vyrobili šperk s českým granátem. Pokud si myslíte, že je to všechno, jste na omylu. Celý pobyt byl i ve sportovním duchu. Kromě legračních závodů, jako třeba "štafeta vleže" nebo "běh svázané nohy" jsme v rámci programu sehráli turnaj v plážovém volejbalu a ve skupinách soutěžili v orientačním běhu. Zkusili jsme si i geocaching, zvládnutí raftů, biatlon a střelbu ze vzduchovky a luku. I tak zbylo dost času na volnou zábavu, diskotéky, opékání buřtů a společné hry. Po celou dobu jsme se také koupali v místním bazénu. I když některým z nás závěr pobytu zkomplikovala krátká viróza, zvládli jsme ještě zajímavou exkurzi do "Muzea Škoda" v Mladé Boleslavi. Pan Voleman nás v pořádku dovezl nejen tam, ale i zpět a my mu za to moc děkujeme. Protože jsme se vraceli v pondělí, úterní ráno svádělo ještě trochu polenošit a někteří jsme tomuto lákadlu neodolali. Teď jsme ale už zase téměř všichni a ve škole "finišujeme", abychom mohli za pár dní přivítat zasloužené a toužebně očekávané prázdniny.
Mgr. Stanislava Honcová
Fotky zde