Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Odjíždíme ze Slunečného údolí v 17,30 hod a pokud bude průjezdná D1 mohli bychom být doma v 19,30 hod. Děti až budeme za Prahou pošlou sms.

Pondělí
: Ráno jsme se rozdělili do dvou skupin a začalo naše zálesácké dobrodružství. 1.skupina ráno absolvovala nízká lana a druhá skupina lukostřelbu. K obědu byla česnečka a rýže se znojemskou omáčkou. Odpoledne skupina č.2 prožila na nízkých lanech a koupala se. 1.skupina se vydala na rafty. Po úmorné cestě je čekalo vysvobozující usazení do raftů. Děvčata ze sedmičky poprvé na kormidle, po pár otočkách dokázala držet směr a úspěšně s pár odřeninami dorazila do cíle. Anežka s Verčou je doprovázely po břehu. Všichni jsme v pořádku a vrátíme se o pár kolo těžší, protože všem moc chutná. laughing
Fotky zde
Úterý: Dnes se dětem nechtělo vstávat. Program máme opravdu nabitý a děti se nenudí. Dopoledne 1.skupina absolvovala běh na laně tzv.bungee running a pak si užívala v bazénu. 2.skupina překonávala sama sebe na vysokých lanech. K obědu byla hovězí polévka, knedlíky, zelí a vepřové. Odpoledne se obě skupiny postupně vystřídaly na paintballu. Kuličky létaly po celém lese, zásahy byly přesné a oblečení jsme ani moc nezničili. K večeři bylo rizoto a děti už jsou tak unavené, že odpočívají v areálu objektu a postupně se připravují do postelí.
Fotky zde

Středa: Dopolední aktivity - free fall a bungee trampolíny. Free fall - volný pád absolvovala první skupina, byli moc odvážní a opravdu skočili. Trampolíny byly náročné, děti zkoušely salta vpřed a vzad - povedlo se to všem. K obědu byla bramborová polévka, bramborová kaše a sekaná. Po krátkém odpoledním klidu se první skupina vydala na lezeckou stěnu a druhá skupina si zahrála airsoft. Kuličky létaly vzduchem, zásahy byly nepříjemné, budeme mít menší modřiny. K večeři si dáme penne s omáčkou, okolo osmé hodiny si opečeme buřty a ve 22,30 hod nás čeká noční hra.
Foto zde

Čtvrtek: Po noční hře se nikomu nechtělo vstávat. Dopoledne 1.skupina vyzkoušela lukostřelbu a 2.skupina free fall - volný pád. K obědu byla zeleninová polévka, rajská omáčka a těstoviny. Odpoledne 1.skupina běhala po lese a střílela - hráli airsoft. 2.skupina se vydala na 5 km dlouhou pěší cestu, aby mohla nasednout do raftů a dojet zpět do tábora. K večeři byly sladké knedlíky. Nyní probíhají přípravy na diskotéku. V dálce hřmí, ale zatím neprší. Zítra dáme vědět čas příjezdu.
Fotky zde