Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Ráno moudřejší večera?
To bychom tedy asi dneska ve 3. a 4. A raději netvrdili. Nocovali jsme totiž "předvánočně" ve škole, a tak je jasné, že mnozí upadli do hlubokého spánku až v hodně pozdních hodinách. Ale užili jsme si to. Paní učitelky potěšilo, že nemusely řešit žádný zásadní konflikt a že mohly konstatovat, že děti byly fajn.
Stihli jsme noční vánoční křížovku, hry s kamarády, zpívání, tanec i společně zhlédnutý film. Dokázali jsme si nachystat jídlo, připravit se na noční spaní a také po sobě poklidit. V půl osmé ráno byste nepoznali, že tu někdo nocoval. A když jsme byli takhle šikovní, paní učitelky v pátek přimhouřily oko (někde i obě :- )). Doma dospíme, co jsme nestihli. Ještě že škola je až v pondělí. 
Mgr. Eva Zemanová; Mgr. Stanislava Honcová
Fotky zde