Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Létat na Pegasu, poskakovat v džungli s opičkami ze stromu na strom, proměnit se v pohádkového draka nebo bohatého fotbalistu. To všechno dokáží kouzelné klobouky dětí ze štětské základní školy ve Školní ulici. Stačí přitom jediné: nasadit si ten správný klobouk a pak už se nechat unášet ve víru dětské fantazie.

Kouzelné klobouky vyráběly děti ze 3.B. "Nejtěžší bylo vystřihovat jednotlivé díly z kartonů, ale práce nás moc bavila," shodly se. Největší radostí bylo pro každého první zkoušení. Sedí? Nesedí? A také zdobení: mašličky, motýlci, střapce, berušky...

V hodině slohu každý vdechl svému klobouku čarovnou moc. Sešity dětí jsou toho jedinečným dokladem. Obrazotvornost, s jakou zaplňovaly řádky, prozradila mnoho z jejich přání a neuskutečnitelných snů. S nasazením klobouku se například ocitnou v televizi, aby mohly změnit příběh, promění se v mimozemšťana a budou se tak smět prolétnout v talíři, stanou se Supermany a zachrání lidi v nesnázích či archeology pátrajícími po lidech, kteří se nevrátili z dlouhých výprav.

A pak že ve školních lavicích děti nezažijí žádná nevídaná dobrodružství...

Fotogalerie k prohlédnutí zde

(ben)