Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Tento den si děti z druhých tříd užívaly v Domě dětí a mládeže. Bylo zde připraveno několik stanovišť, na kterých se během dopoledne vystřídaly a na ta "oblíbenější" se mohly vrátit. Děti měly k dispozici nejen pěknou prolézačku kde si vyzkoušely především zručnost, hbitost a sílu, ale i koloběžky, šipky, pruty s háčky na přemístění "odpadků" do správných kontejnerů, velkou namalovanou zeměkouli kam otiskly své ruce a psaly přáníčka a sliby jak planetě neubližovat :). A co se týká testu na třídění odpadu? Vše za JEDNA! Děkujeme všem za báječně strávené  dopoledne.
Romana Hrovatitschová
Foto zde