Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

17.4.2018 nám paní učitelka vyjednala exkurzi zemědělské farmy v Tuhani. Po 10.00 hodině jsme opustili školu a vyrazili na autobus, který nás dovezl do malé vesničky, kde na nás čekal pan Pavel Sixta, ten se nám po celou dobu prohlídky věnoval, odpovídal na naše zvídavé dotazy a vysvětloval vše co se týká především chovu hospodářských zvířat (právě jsme je probírali v prvouce). Nejdříve jsme se šli podívat na zemědělské stroje - mohli jsme si sednout do velkého traktoru :) , potom jsme přešli o kousek dál do kravína, moc jsme se  těšili až uvidíme na vlastní oči kravičky, býky a telátka. Za tento báječný zážitek moc děkujeme ochotnému p. Sixtovi a přejeme mu mnoho úspěchů v podnikání.
Žáci 2.B
Foto zde