Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Jediné co se dá dělat, jsou hrátky s vodou :). Tak hurááá, děti do plavek nebo kraťásků, připravit vodu, stříkací pistole, houby, kelímky, korálky...
Paní vychovatelky Martina a Káťa vymyslely hry, u kterých se děti opravdu velice bavily a i polily :), což bylo hlavní náplní teplého odpoledne. 
Kdo dokáže co nejrychleji přeběhnout s namočenou houbou z jednoho místa na druhé a vyždímat do bedny co nejvíce vody? Kdo nabere nohou z vody nejvíce korálků? Kdo dokáže v děravém kelímku přenést co nejvíce vody? A co teprve přelévání vody z kelímku do kelímku nad svou hlavou....
Sestřel vodní pistolí kelímek z určeného místa. Většina soutěží byla na rychlost. Nešlo o to, kdo vyhrál, ale kdo si to báječně užil :)
Romana Hrovatitschová
Foto zde