Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

PŘÍJEZD V PÁTEK MEZI 11,30 AŽ 12,00 HOD.
Čtvrtek:
Poslední den pobytu jsme dopoledne byli 6.A a 7.B na procházce k vodopádu a 6.B hrála hry na louce. K obědu byla svíčková s knedlíkem. Odpoledne opět bylo horko a tak koupání v rybníku bylo osvěžující. K večeři byla rýže s čínou. Pobyt jsme zakončili jak jinak než diskotékou. 
Foto zde
Středa:
Dnes jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina se vydala na trasu dlouhou 16 km do NPP Peklo. Druhá skupina se šla podívat na pozůstatky skalního tvrziště Jiljov. K obědu byly borůvkové knedlíky se šlehačkou. Odpoledne jsme pak celé strávili u rybníka. K večeři byla gulášová polévka, protože jsme měli pak táborák s opékáním buřtů. Den končil stezkou odvahy.
Foto zde
Úterý:
Den jsme začali rozcvičkou a úklidem okolo chat. Dopoledne jsme se prošli okolo celého rybníku a za odměnu si dali k obědu vepřové na houbách s rýží. Odpoledne jsme soutěžili ve fotbale, v přehazované, stolním tenise a hráli petangue. Po večeři (zapečené těstoviny) si všichni zatančili na diskotéce. 
Foto zde
P
ondělí:
Dojeli jsme v pořádku do cíle, i když poslední kilometr jsme museli jít pěšky. Silničáři dělali nový povrch a páni řidiči hodinu čekali než mohli na něj vjet. Cestou jsme se zastavili v Kravařích na Vísecké rychtě, kde je expozice lidového bydlení severních Čech. K obědu byla bramboračka a špagety s omáčkou. Po poledním klidu jsme se vydali na krátkou procházku po okolí a viděli zříceninu hradu Vítkovec. Po vycházce následovalo koupání v rybníku. K večeři byl kuřecí řízek s bramborovou kaší. Po večeři se hrál fotbal, stolní tenis, hry a skákalo se na trampolíně. Při večerce ve 22,00 hod žáci odevzdali mobily a okolo půlnoci už všichni spali. Budíček je v 7,00 hod.
Foto zde