Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Ve čtvrtek  27.9.2018  se "čtvrťáci" vydali vlakem do sousedního kraje na výlet. Vše bylo předem domluveno a tak jsme mohli v 9.00 na prohlídku místního muzea, které bylo vyhlášeno za "Muzeum roku 2017" v celorepublikové soutěži  - jistě právem.  Jelikož nás bylo hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Postupně jsme si prohlédli krásnou výstavu kočárku, v kterých se vozili naši praprarodiče, dřevěné kohouty, kačery a jiná houpací zvířátka, vše bylo doplněno dobovými fotografiemi. V další části budovy na nás mňoukalo několik stovek kočiček z různých materiálů, které sloužily nejen jako hračky pro děti, ale byly zde i sběratelské kousky z různých částí světa. Také nás zaujala stálá expozice "venkovský interiér" .
Po více jak hodinové exkurzi nám pěkně vyhládlo a bylo třeba se posilnit na cestu do mělnického podzemí.....Možná málokdo ví, že se zde nachází nejširší studna v Čechách....Tak dojíst, nasadit helmy a hurá dolů. Průvodce dětem vysvětloval k čemu všemu podzemí v dávných dobách sloužilo, ale nejvíce se jim zatajil dech při pomyšlení, že je zde ukryt poklad, který hlídá "vlkoun" (ve tmě mu svítí oči oranžově :) ). 
Chtěly bychom poděkovat dětem - vzorně jste se chovaly nejen v muzeu, podzemí, ale i ve vlaku.
Třídní učitelky 
Fotky zde