Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Dne 23. září se někteří žáci druhého stupně zúčastnili atletického čtyřboje v Lovosicích. I přes velmi chladné počasí se snažili dosáhnout co nejlepších výsledků. Výborného umístění dosáhlo družstvo mladších žáků (7. třída – Kacálek, Možný, Holoubek, Strýhal, Šmejkal), kterému připadlo čtvrté místo ze 17 přítomných škol.

Za zmínku stojí také umístění mezi jednotlivci. Patrik Možný obsadil 6. místo a Milan Šmejkal 11. (z celkového počtu 79 chlapců). Kategorie starších žáků (8. a 9. třída) byla bohužel díky nemoci limitována, a to menším počtem v družstvu a několika drobnými bolestmi, ale i přes tyto komplikace dokázali kluci v některých disciplínách obsadit skvělá místa. V běhu na 60m se Horváth umístil na 10. místě a v hodu kriketem na 11. místě. Pešek vynikal ve skoku vysokém, kde nakonec obsadil 8. pozici a v celkovém pořadí jednotlivců se umístil na 19. místě. Velká pochvala patří také dívkám, které sice na přední pozice nedosáhly, ale nejdůležitější není přece vyhrát, ale zúčastnit se!

Fotogalerie k prohlédnutí zde

(sta)