Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

V pátek 16. 11. 2018 se konalo Okrskové kolo ve florbale v kategorii mladších žáků a žákyň na ZŠ Ostrovní. Turnaje se účastnily v každé kategorii čtyři celky: ZŠ Školní Štětí, ZŠ Ostrovní Štětí, ZŠ Hoštka a ZŠ a MŠ Žalhostice. No a jak to celé dopadlo?
V kategorii mladších žákyň jsme obsadili 1. místo, když jsme postupně porazili všechny soupeřky – ZŠ a MŠ Žalhostice 6:0, ZŠ Hoštku 7:0 a ve finále ZŠ Ostrovní 9:0.
Sestava: Kroková, Veltruská – Černá, Řeháková, Šámalová, Vosyková – Svobodová, Jirotová, Budinová, Pešková – Vimmerová, Vodová, Szilagyiová, Kratochvílová
V kategirii mladších žáků to bylo podobné. Postupně jsme porazili všechny soupeře – ZŠ a MŠ Žalhostice 7:2, ZŠ Hoštku 7:1 a v posledním zápase ZŠ Ostrovní 10:0.
Sestava: P. Bartáček – A. Bartáček, Takáč, Eisenhammer, Šinfelt – Oliva, Honka, Procházka, J. Chromý – Navrátil
Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v Okresním kole v Lovosicích 6. a 7. 12. 2018.
Ing. Ladislav Novák
Foto zde