Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Na pátek 9.11.2018 si  " čtvrťáci "  naplánovali návštěvu černého divadla Metro v Praze. Představení se jmenovalo " Na výletě v iSvětě " a mělo nás všechny upozornit na nebezpečí častého někdy až přehnaného  používání mobilů, tabletů, počítačů....Neumíme díky tomu mezi sebou komunikovat, neumíme se vyjadřovat, neumíme pořádně psát....Herci báječně sehráli všechny role a dětem na konci umožnili vystoupit na "prkna, která znamenají svět" a vyzkoušet si na vlastní kůži, že toto povolání není opravdu jednoduché. Při závěrečných slovech z úst herců nám v žilách tuhla krev....
„Bojím se dne, kdy technologie naruší mezilidské vztahy. Pak na světě vyroste generace idiotů.“ Albert Einstein
Mgr. Lenka Nováková a Romana Hrovatitschová
Foto zde