Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

V úterý 11. 12. 2018 se konalo Okresní kolo ve florbalu v kategorii mladších žákyň a starších žákyň v Hale Chemik v Lovosicích.
Turnaje se účastnily v kategorii starších žákyň čtyři celky: ZŠ Školní Štětí, ZŠ Školní Roudnice nad Labem, ZŠ Libochovice a ZŠ Masarykova Litoměřice.
No a jak to celé dopadlo?
V kategorii starších žákyň jsme obsadili 3. místo. Těsným výsledkem jsme prohráli 2:3 s Roudnicí, 1:2 se ZŠ Masarykova Litoměřice a vítězstvím 1:0 nad ZŠ Libochovice jsme si zajistili 3. místo.
Sestava: Chábová – Klikarová, N. Staňková, K. Staňková, Jonáková, Heráková – Koleničová, Petra a Pavla Jakabová
V kategorii mladších žákyň jsme se postupně potkali s celky ZŠ Jungmanova Roudnice nad Labem – 1:1, Gymnázium Lovosice 3:0 a ZŠ Havlíčkova 4:2. Tento výsledek nám zabezpečil postup do krajského kola, které se koná 18. 12. 2018 v Teplicích.
Sestava: Kroková, Veltruská – Černá, Řeháková, Svobodová, Šámalová, Vosyková – Jirotová, Budinová, Vimmerová, Vodová, Kratochvílová
Všem gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů mladším žákyním v Krajském kole v Teplicích.
Ing. Ladislav Novák
Fotky zde