Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu a ruštinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie a dvě oddělení pro dyslektické děti.

Novinky z naší školy

Konečně vyrážíme na dlouho plánovaný výlet na zámek Stránov nedaleko Mladé Boleslavi. Je úterý 11.12.2018, nasedáme do autobusu a jedeme nasát vánoční atmosféru do zámeckých komnat. Na nádvoří nás přivítá komoří, vypráví nám o historii zámku a veselé příhody pana knížete a pana porybného. A kdopak na nás čeká na schodech? Vendelín - místní kuchař, oznamuje všem co dobrého čeká na panstvo u štědrovečerní večeře.....mňam, mňam, sbíhají se nám sliny. V jeho kuchyni si děti mohou vyválet a vykrojit pár cukroví. Poté nás v dalším pokoji vyhlíží Andělka, má pro nás připravené svíčky, které si sami dle vlastní fantazie ozdobíme.
V poslední komnatě sedí u velkého stolu paní kněžna a pan kníže, poprosí některé děti o pomoc při krájení jablíčka, při věštění budoucnosti - v příštím roce bude na zámku svatba. A již se blížíme k úplnému závěru naší vánoční prohlídky, do kaple. Pan farář vypráví dětem milým klidným hlasem o narození Ježíše a vánočních tradicích.
Nezbývá než se rozloučit a těšit se na vánoční pohodu.
4.A a 4.B 
Foto zde