Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Ve středu dne 27. února 2019 proběhlo na ZŠ Ostrovní ve Štětí Okrskové kolo v halové kopané žáků šestých a sedmých tříd. Zúčastnily se všechny štětské školy a bylo se na co dívat. K prvnímu zápasu nastoupila ZŠ Ostrovní proti ZŠ TGM Štětí a vyhrála 6:0. V druhém zápase nastoupilo naše mužstvo proti ZŠ TGM Štětí a dařilo se mu. Vyhrálo vysoce 11:0. O góly se postarali všichni hráči. Poslední zápas mezi ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní byl finálový a rozhodovalo se kdo postoupí do okresního finále v Roudnici nad Labem. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný. Našemu družstvu se dařilo a výhrou 3:0 (góly - 2 Vlček, 1 Hůrka) si vybojovalo postup do Okresního finále, které se koná ve čtvrtek 7. března. Celý turnaj se hrál v duchu Fair play a je třeba pochválit jak naše družstvo za pěknou kombinační hru, tak i soupeře.
Našim hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Sestava:
Kosorič Dragan – Hůrka Petr, Řehtáček Matyáš, Vlček Adam, Dvořák Lukáš – Chromý Jan, Miga Michal, Kačo Jan, Oliva Patrik a Rutterle Petr
Trenér – L. Novák
Foto zde