Naše moto:  Do školy s chutí a bez obav
 

Charakteristika Základní školy Štětí, Školní 559

Jsme základní školou, ve které vyučujeme podle vzdělávacího programu Do školy s chutí a bez obav. V prvním ročníku se dětí učí číst metodou Sfumato, v této třídě také začínají s výukou angličtiny. Pro žáky vyšších ročníků nabízíme jako druhý jazyk němčinu. Všechny třídy jsou vybaveny interaktivními tabulemi. Využíváme elektronické žákovské knížky a třídní knihy v systému Škola on-line. Podporujeme maximální rozvoj dětí s vývojovými poruchami – jsou zřízena tři oddělení logopedie,předmět speciální pedagogické péče a pedagogická intervence.
Od 1.7.2019 je pověřenec GDPR pro naši školu Ing. Jiří Tyšer.

Novinky z naší školy

Dne 24. 4. 2019 proběhlo každoroční Okrskové kolo v McDonald´s Cup mladších a starších dětí. Na dvou hřištích se zde hrál fotbal v kategorii 2. a 3. tříd a 4. a 5. tříd.
Turnaje se zúčastnily v kategorii mladších dětí všechny štětské školy a v kategorii starších dětí všechny štětské školy a ZŠ Hoštka. Celkem se zúčastnilo 90 dětí.
Turnaj se odehrál v duchu Fair play a všichni si jej užívali. A jak to vše tedy dopadlo?
Kategorie mladších dětí:
1.místo – ZŠ Školní Štětí
2.místo – ZŠ Ostrovní Štětí
3.místo – ZŠ TGM Štětí
Kategorie starších dětí:
1.místo – ZŠ Školní Štětí
2.místo – ZŠ Ostrovní Štětí
3.místo – ZŠ Hoštka
4.místo – ZŠ TGM Štětí
Všem děkujeme za předvedené výkony. Všechny celky si odnesly diplomy, magnetky a mužstva na prvních třech místech medaile. Poděkování patří rozhodčím z řad žáků 8. a 9. tříd všech škol, učitelům – trenérům a rodičům, kteří přišli podpořit své sportovce.
Do Okresního kola v Roudnici nad Labem postupují celky ZŠ Školní Štětí. Přejeme jim hodně štěstí a ať naváží na výsledek z loňského roku, kdy starší děti skončili na 2. místě v Krajském kole.
Ing. Ladislav Novák
Fotky zde